از کجا آموزش ایلاستریتور شروع کنم؟

نه تنها برای آموزش ایلاستریتور بلکه برای آموزش همه نرم افزارهای دیگر و حتی مهارت‌های دیگری که ممکن است مد نظرتان باشد میتوانید از اصول گفته شده در این مقاله استفاده کنید. نکته‌ای که همین ابتدای صحبت باید به آن اشاره کنم این است که برای یادگیری هرچیزی اولین و مهم‌ترین اصلی که باید در ذهن داشته باشید اصل تداوم و استمرار با برداشتن قدم‌های کوچک و معمولی در ابتدای مسیر است .

اگر بخواهم واضح‌تر منظور خود را بیان کنم در ابتدای مسیر اصلا مهم نیست از کجا شروع کنید فقط مهم این است که شروع کنید و مسیر را ادامه دهید در واقع ادامه دادن مهم‌تر از شروع کردن است. اما این مقاله درباره شروع کردن است پس اجازه دهید بقیه صحبتم را درباره شروع کردن یادگیری بیان کنم .

قبل ازینکه شروع به یادگیری نرم افزار کنید لازم است بگویم اگر دنبال تبدیل شدن به یک طراح گرافیک، طراح لوگو،تصویرگر و.. هستید. یادگیری نرم افزار قدم دوم شماست قدم اول یادگیری اصول و مبانی طراحی گرافیک است. پس قبل از تلاش برای یادگیری نرم افزار حتما مطالعات خود را در حوزه مبانی گرافیک افزایش دهید.

 

حالا برای یادگیری خود نرم افزار ایلاستریتور ابتدا نرم افزار را دانلود و نصب نمایید که برای این کار را می‌توانید از بخش دانلود نرم‌افزار گره اقدام کنید. پس از نصب نرم افزار می‌توانید با استفاده از آموزش‌های رایگان موجود در فضای اینترنت یا کتاب‌های آموزش مقدماتی نرم‌افزار شروع به یادگیری محیط کاری نرم افزار کنید که برای این مرحله نیز ما آموزش مقدماتی ایلاستریتور را برای شما تهیه کردیم که بتوانید در سطح مطلوبی با امکانات نرم افزار و کار کردن با آن آشنا شوید.

نکته ای که بعد از تهیه این آموزش مقدماتی متوجه آن شدیم تشابه سرفصل‌های این دوره با دوره‌هایی که با عنوان دوره تخصصی ایلاستریتور که بصورت غیر رایگان ارائه می‌شوند بود که باعث افتخار ما برای ارائه بهترین سطح آموزشی برای شما عزیزان شد.

بعد از گذراندن مرحله آموزش مقدماتی نرم‌افزار قسمت مهم فعالیت شما آغاز میشود که در این مرحله باید سعی کنید حوزه مورد علاقه خود برای فعالیت را تعیین کنید برای این کار می‌توانید گریزی به شاخه‌های مختلف گرافیک دیزاین برنید و بدون در نظر گرفتن اینکه کام شاخه بازار کار بهتری برای شما دارد سعی کنید اولا علاقه ثانیا استعداد خود را پیدا کنید شاخه‌ای که اشتراک این دو را داشته باشد شاخه‌ای است که می‌توانید از آن کسب درآمد خوبی داشته باشید. نکته مهم اینجاست که هرچقدر حوزه فعالیت خود را دقیق تر انتخاب کنید مسیر پیش روی شما برای تبدیل شدن به فردی متخصص کوتاه تر و هموارتر خواهد بود.

در ادامه کافیست در حوزه مورد علاقه خود شروع به کسب مهارت حرفه‌ای بکنید و باتوجه به حوزه مورد  نظرتان آموزش های حرفه‌ای را دنبال کنید، اگر حوزه انتخابی شما در لیست مهارت‌های تخصصی گره موجود باشد ما می‌توانیم تا انتهای مسیر همراه شما باشیم. اما اگر انتخاب دیگری دارید در ادامه اقرامات لازم را برای شما توضیح خواهم داد.

نکته مهم در بخش کسب مهارت حرفه‌ای دوستون اصلی کسب مهارت تخصصی و کسب دانش بازاریابی آن است. برای هردو ستون نیز باید دقت کافی را برای پیدا کردن منبع متخصص بکار گرفته و سپس تمرین مداوم و مستمر را پیش گیریم. در حوزه نرم افزار ایلاستریتور یا نرم افزارهای مشابه نکته حائز اهمیت تمرین و جمع آموری نمونه کارهای قابل قبول و در مراحل بعد نیمه‌ حرفه‌ای و حرفه‌ای است.برای این کار ابتا با آموزش‌هایی که کسب کردید شروع به تولید نمونه کارهای مشابه(کپی) نمونه کارهای افراد حرفه‌ای بکنید در مرحله بعد می‌توانید چند پروژه مختلف را باهم ترکیب کرده و یک نمونه کار جدید بسازید و در قدم بعدی بعد از کپی برداری از نمونه کارهای افراد دیگر سعی در تغییر یا اصلاح آن‌ها نمایید اصلا نترسید شما حالا مهارت لازم برای این کار را کسب کرده‌اید. بعد از تمرین و استمرار در این مراحلی که ذکر شد حالا می‌توانید برای پروژه‌هایی که سفارش میگیرید ایده پردازی کنید و طراحی قابل قبولی انجام دهید که با تمرین و تکرار پیشرفت شگفت انگیز خود را مشاهده خواهید کرد. اگر سفارش پروژه خاصی در دسترس ندارد خودتان یک پروژه کامل تعریف کنید و اقدامات لازم را برای آن انجام دهید.

موفق باشید